İçgörü, açıkça ve net bir şekilde görülemeyen anlamlı gerçektir. İçgörü, müşteriyle kurulan anlamlı bağı oluşturabilecek araçtır. İçgörü nedir? Müşteri açısından katma değer yaratmak ve rakiplerinizden ayrılmanın en garantili yollarından biridir.

İçgörü nedir? İçgörü özünde, müşterinize ait edinmiş olduğunuz güçlü farkındalıktır. Bu farkındalık için çok emek harcamanız ve doğru ile yanlışı ayırmanız şarttır. İçgörü zannedilen birçok detay, aslında içgörü değildir. İçgörü özünde anlamlı bir sadeliğe sahiptir. O kadar net ve berrak hale gelir ki, gerçekten içgörü mü bir aldatmaca mı kafanız karışabilir. O yüzden içgörü hassas bir konudur ve üzerinde hassasiyetle çalışılmalıdır.

İçgörü neden önemlidir?

İçgörü, markaları sıradanlıktan kurtarır.

Bir marka müşterisi hakkında içgörüye sahip değilse, hızla sıradanlaşır. Etkisini yitirir. Çünkü içgörüye sahip olmayan markalar, iletişim çalışmalarında genelde ilk akıllarına geleni söylerler. Bu da vasatlığın en kolay yoludur. İçgörü nedir? Sıradanlıktan kurtulmanın, basitlikten uzaklaşmanın anahtarı, vasatlığın panzehiridir.

Öne çıkarır, ayrıştırır.

İçgörü, iyi bir uygulamayla hayata geçirilirse, sizi hızlıca öne geçirir. İçgörü nedir? Çoğu zaman karanlıktaki yıldız gibidir. Dikkat çeker, ayrışır, arka plana atılamaz. Çünkü içgörü altın gibidir, her zaman değerlidir. Rakiplerinizden sıyrılmanız için zemin hazırlar. Fark yaratabilmeniz için imkan oluşturur.

Verimliliği artırır.

İçgörü nedir? İçgörü stratejinin en önemli öğelerinden biridir. İyi bir içgörüye sahip olunursa, kaynaklarınızı daha verimli kullanırsınız. Çok fazla medya harcaması yapmanıza, sürekli kendinizi anlatmanıza gerek kalmaz.

Etki gücünüzü arttırır.

İçgörü güçlüyse, markanın pazarlama iletişimindeki gücünü arttırır. Pazar ayının artmasına, bilinirliğinin yükselmesine katkı sağlar. Ayrıca, markanın yolunu kısaltır. Uzun zamanda elde edeceği ivmeye, daha hızlı ulaşmasını sağlar. İçgörü nedir? Markanın gücüne güç katan, değerli bir madendir.

Çekim gücü oluşturur.

Pazarlama dünyasına baktığınızda,  en önemli değişimin çekim gücü yaratmak kısmında olduğunu görüyoruz. Tüketici bilginin her türlüsüne kolaylıkla ulaştığı için onlara s