Amazon Prime Video Türkiye’de!

Amazon Prime Video, yeni girişimleri çerçevesinde Türkiye pazarına giriş yaparak film ve dizi platformlarına karşı oldukça ciddi bir rakip olmaya hazırlanıyor. Dünyada farklı coğrafyalarda halen hizmet veren ve dünyanın en önemli yapılarından biri olan Amazon’un bir parçası olarak varlığını sürdüren Prime Video ile ne tür yenilikler gelecek hiç merak ediyor musunuz? Bu yazımızda sizlere Prime Video ile ilgili bilinmeyenleri açıklayacak ve birbirinden özel değerlendirmeler yapacağız. Keyifli okumalar!

Amazon Prime Video Nedir?

Amazon tarafından Prime Video adı ile oluşturulan ve kullanıcı ile buluşturulan bu sistem kısaca ifade etmek gerekirse Netflix, Puhu TV, Blu Tv ve Disney+ gibi platformların bir benzeridir. İnsanların dizi ve film içeriklerine internet vasıtası ile ulaşmasına olanak sağlayan bu yapı Türkiye’de yeni yeni gündeme geliyor olsa da dünyada uzun zamandır kullanılıyor.
Dizi ve filmler konusunda birbirinden değerli içerikleri içerisinde barındıran üstelik Amerika Birleşik Devletleri’nde yayın yapan HBO, Starz ve Showtime gibi dünyaca ünlü kanalların içeriklerini de yayınlayan Prime Video ücretleri ile gündeme geliyor. Premium içeriklerin yanı sıra standart paketlerin de yer aldığı bu platformda aylık üyelik ücretleri 8 TL gibi ‘komik’ denecek seviyelerde. Yüksek üyelik ücretleri ve kalitesi düşen içerikler nedeni ile dizi ve film severlerin diğer platformlara olan ilgisi her geçen gün düşerken Amazon Prime Video’nun bu etkiyi daha da derinleştireceği düşünülüyor.

Prime Video Neden 8 TL?

Amazon tarafından geliştirilen ve her geçen gün biraz daha fazla şöhret kazanan Prime Video dünyanın pek çok coğrafyasında üye toplarken üyelik politikasını yüksek ücretler üzerinden değil az ücret fazla kullanıcı şeklinde bir politika izlemektedir. Türkiye’de hizmet veren birbirinden değerli video platformlarının genellikle yüksek ücretlerle kullanıcılarına hitap ediyor olması kullanıcıların yakınmasına neden oluyor. Bu durumu bir fırsata çevirmekte kararlı olan Amazon’un 8 TL politikasının başarılı olacağı pek çok uzmanın ortak fikri.

Amazon Prime’ın Video uygulaması ile alakalı bir başka özellik de ilk 30 gün ücretsiz deneme süresi verilmesi. Geçmişte Blu Tv, Netflix gibi uygulamalar da benzer bir politika izleyerek kullanıcılarına ücretsiz 30 günlük bir deneme süresi veriyordu. Ancak kullanıcıların bunu kötüye kullandığı gerekçesi ile 30 gün deneme süresini geri çeken uygulamaların aksine Amazon Prime; kullanıcıların deneyimini iyileştirmek adına bu seçeneği uygulayacak. Kimilerince Türkiye pazarına giriş için harika bir strateji olduğu ifade edilen deneme sürecinin uzun vadede Prime tarafından da kaldırılabilir. Ancak şimdilik 8 TL ve ücretsiz deneme süresi uygulamayı diğerlerinin önüne çıkarmaya yetiyor.

Amazon Prime Video Hangi Cihazlar ile Uyumlu?

Dünyada adından söz ettirdiği gibi Türkiye’de de adını duyurmaya başlayan bu uygulamanın hangi cihazlar üzerinden kullanılabileceğini bütün kullanıcılar merak ediyor. Bu noktada Prime Video’nun ciddi bir çeşitlilik sunduğunu ifade edebiliriz. TV, tablet ve akıllı cihazlarınız üzerinden bağlanma şansı yakalayabileceğiniz bu uygulama hem iOS hem de Android altyapıları ile uyumlu. Bu da kullanıcıların harika bir deneyim yaşamak adına bir internet bağlantısına sahip olmalarını yeterli kılıyor.
Siz de dilediğinizde yerden film, dizi ve diğer şovları izlemek istediğinizde ücretsiz deneme sürenizi başlatarak Prime Video seçeneğinden yararlanabileceksiniz. Zaman ve mekan ayırt etmeksizin yaşayacağınız bu deneyim ile ne tür içeriklerin sizi beklediğini merak ediyor musunuz? O halde gelin Prime Video ayrıcalıkları ile hangi tür içerikler ile buluşacağınıza da bir göz atalım!

Amazon Prime ile İzleyebileceğiniz İçerikler

Amazon Prime Video, birbirinden özel içerikleri sizlerle buluşturmayı hedeflerken hem klasik hem de yeni içerikleri sizlerin beğenisine sunuyor. İşte birbirinden özel içerikleri ile dikkat çeken Amazon Prime Video!

 • The Boys
 • The Man in the High Castle
 • The Andy Griffith Show
 • Raiders of the Lost Ark
 • The Twilight Zone
 • The Wire
 • Sex and the City
 • Star Trek
 • Bonanza
 • Downton Abbey
 • American Gothic
 • Jack Reacher: Never Go Back
 • Wonder

Amazon Prime Ayrıcalıkları

Amazon Prime’ın video uygulaması Türkiye’de çok ciddi bir izleyici kitlesi yakalarken platformun sunduğu yenilikler de dikkat çekmeye devam ediyor. Amazon tarafından geliştirilen alt yapısı ve özellikleri ile platformun sunduğu ayrıcalıkları aşağıda bulabilirsiniz.

Altyazılı ve Orijinal Dilde İçerikler

Altyazılı içerikler ve orijinal içerikler kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına çözüm üretmek adına tercih edilen seçenekler olarak ön plana çıkıyor. Kimi kullanıcılar orijinal dildeki içerikleri tercih ederken kimi kullanıcılar da orijinal dilde ama alt yazılı seçeneklerle eğlenceli dakikalar yaşamayı arzu ediyor. Sizin talebiniz ne olursa olsun Amazon Prime ile bütün ayrıcalıkları yaşamanız mümkün.
O halde yapmanız gereken tek şey hemen bir üyelik oluşturmak ve eğlenceli dakikalar yaşamak olacak!

Dilediğiniz Zaman İptal Seçeneği

Amazon kullanıcılarının daha eğlenceli ve kaliteli bir deneyim yaşaması adına dilediğin zaman iptal seçeneği ön plana çıkarılıyor. Özellikle unutulan üyelikler nedeni ile aylarca para ödemek durumunda olan kullanıcıların istedikleri zaman üyeliklerini iptal edebilmeleri hiç kullanmadıkları bir platforma para ödememeleri imkanını ortaya çıkarır. Siz de ay ay ödeyerek bir film dizi platformuna üye olmak istiyorsanız hemen Amazon Prime Video ayrıcalıklarını yaşamaya başlayabilirsiniz.

Düşük Veri Harcama Seçeneği

Film, dizi ve şovları izlerken internet kotanızın bitmesinden endişe mi ediyorsunuz? O halde size harika haberlerimiz var. Çünkü Amazon Prime Video film ve dizi görüntüsünde bir çözünürlük düşüklüğü olmaksızın kotanızdan daha az veri kullanır. Bu sayede uzun otobüs yolculuklarında veya diğer yolculuklarınızda internetiniz tükenmeden enfes dakikalar yaşamanız muhtemel olur.
Bütün özellikleri bir arada değerlendirildiğinde dikkat çeken bir seçenek olan ve rakiplerini ciddi anlamda zarara uğratacağı beklenen Amazon Prime Video’yu kullanmaya başlayarak ayrıcalıkları kendi gözlerinizle keşfetmeye başlayın!