Dünyadaki sayısız yayımcı, her yıl dijital pazarlama üzerine yüzlerce kitap yayımlar. Arama motoru optimizasyonundan e-posta pazarlamasına, sosyal medya katılımına kadar her şeyi kapsayan başlıklar da bu kitaplarda yer alır. Ancak seçenekler ve kitapların bolluğu kişilerin kafasını karıştırdığı kadar zamanını da alabilir…

İşte tam da bu noktada devreye giriyor ve okunması gereken dijital pazarlama kitaplarını sıralıyoruz. İşte ilgilenen herkesin okuması gereken dijital pazarlama üzerine 8 kitap.

Yazı: Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama Stratejisi (Digital Marketing Strategy)

Sosyal medya, SEO, içerik pazarlaması ve kullanıcı deneyiminden; otomasyon ve kişiselleştirmeye kadar pek çok içeriğin yer aldığı bu kitap, en son veri ve güncellemeleri içeriyor. Dijital Pazarlama Stratejisi, herhangi bir pazarlamacının dijital pazarlama stratejisini düzene koyması için ideal bir yol haritası gibi…

Simon Kingsnorth dijital pazarlamayı en iyi örnekler ve grafiklerle açıklarken aynı zamanda Adidas, Google, Amazon gibi pek çok önde gelen şirketin analizlerini ve modellerini de okuyucularına sunuyor.

 

Pazarlama 4.0 (Marketing 4.0)

Pazarlama 4.0, yeni nesil pazarlama için en çok ihtiyaç duyulan el kitapları arasında yer alıyor.

Birkaç yılda bir ‘yeni’ bir pazarlama hareketi geliyor, ancak deneyimli pazarlamacılar bu seferin farklı olduğunu biliyor. Çünkü artık değişen sadece kurallar değil, müşterilerin kendileri…

Philip Kotler’in kitabı, daha fazla müşteriye daha etkili bir şekilde ulaşmak için gitgide daha bağlantılı hale gelen dünyada ve değişen tüketici manzarasında gezinmenize yardımcı oluyor.

Pazarlama 4.0, tüketiciye her zamankinden daha etkili bir şekilde ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz avantajı sağlar.

Digital Marketing for Business 2021

Diyelim ki harika bir ürününüz var. Zaten buna inanmasaydınız, onu üretmek ve şimdi pazarlamak için zaman ve para harcamazdınız. Sorun, diğer insanları aynı şeye ikna edebilmektir. Pazarlamanın devreye girdiği yer burasıdır.

Günümüzün dijital çağında pazarlamayla ilgili şirketler ve kişiler, hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için mevcut pazarlama teknikleri ve teknolojilerini en güncel haliye takip etmelidir. Çünkü gelişen dünya ve teknoloji ile ürününüzü hedef kitlenize ulaştırmak her zamankinden daha zor.

Ürününüzü pazarlamak ve somut sonuçlar elde etmek konusunda ciddiyseniz bu sesli kitap size ihtiyacınız olan cevapları vermeye hazır.

Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama için doğru düşünce yapısı nedir? Dijital pazarlama nasıl bir para makinesidir? Adım adım tıklama başına ödeme ile nasıl para kazanılır? ve 2020’de işinize en uygun platformlar nelerdir? gibi sorulara yanıt arıyorsanız, Chandler Miller ve  Donald Preace’in bu sesli kitabı tam size göre…

Yazı: Arketip ve Marka Arketipi Nedir? 

Building a Storybrand

Donald Miller okuyuculara, müşterilerle bağlantı kurma ve işlerini büyütme yöntemlerini çarpıcı bir şekilde nasıl geliştireceklerini yedi evrensel unsurunu kullanarak anlatıyor.

Donald Miller’ın kitabı, müşterilerin alışveriş yapmasının gerçek nedenini, insanların anlayabilmesi için bir marka mesajının nasıl basitleştirileceğini; web siteleri, broşürler ve sosyal medya için en etkili mesajlaşmanın nasıl oluşturulacağını herkesin anlayacağı dilden anlatıyor.

Becoming A Digital Marketer

Hızlı pazarlama dünyasında, yeni mezunlar ve geleneksel pazarlamacılar, sektörün teknolojiyi daha önce hiç görülmemiş bir hızda harmanladığını öğreniyor. Uzman olmak artık yeterli değil: günümüzün teknoloji odaklı endüstrisinde, web siteleri oluşturabilmeli, analitik kurabilmeli, tıklama başına ödeme kampanyaları yürütebilmeli, Twitter sohbetlerine katılabilmeli, SEO stratejisini anlayabilmeli ve küçümsenenleri deneyimlemelisiniz.

Gil & Anya Gildner’ın hazırladığı iki bölümden oluşan kitapta SEO, PPC, sosyal medya pazarlamacılığı, raporlama, iş için gerekli olan sosyal beceriler hakkında pek çok bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca, başarılı bir pazarlamacıyı nelerin oluşturduğuna dair ünlü iletişimcilerle röportajlar da kitabı zenginleştiren içerikler arasında yer alıyor.

 

 

Yazı: Türkiye’de 2020 Black Friday Verileri Açıklandı

A’dan Z’ye Pazarlama

Markalar, reklamlar, tüketiciler, iletişim araçları, dağıtım kanalları hepsi değişiyor.

‘Modern pazarlamanın babası’ sayılan Philip Kotler, pazarlama dünyası hakkındaki temel kavramları ele alırken ilgilenen herkesin bilmesi gereken her şeyi de taze bir bakış açısıyla yeniden tanımlıyor.

Rakibini Yere Ser (Jab, Jab, Jab, Right Hook)

Günümüzde içerik hiç olmadığı kadar önemli, ancak mesele sadece nitelikli içerik de değil, sosyal medya platformlarına ve mobil cihazlara uygun ve nitelikli içerikler…

‘Teşekkür Ekonomisi’ ve ‘Markanız İçin İnterneti Nasıl Kullanmalısınız?’ kitaplarının yazarı, dünyaca ünlü marka danışmanı Gary Vaynerchuk okura denenmiş sosyal medya pazarlaması stratejileri sunuyor.

 

Hacking Growth

Sean Ellis & Morgan Brown, Hacking Growth’ta üründen ziyade müşterilere, onlara nasıl ulaşılacağına, nasıl elde tutulacağına, nasıl etkileşim kurulacağına ve onlardan nasıl para kazanılacağına odaklanıyor.

Kitap yazarların deyimiyle geleneksel pazarlamanın temellerinden sıyrılıp daha işbirlikçi, daha az savurgan, daha tutarlı, tekrarlanabilir ve veriye dayalı sonuçlar elde etmek isteyen şirket veya liderler için hazırlandı.