Ezber Bozan Bir Kurum Kültürü: Getir

152
Paylaşma
1.9k
Görüntüleme

İnsan ve markaya dair ilham verici hikayelerin konuşulduğu İnsan ve Marka sohbetlerinin son konuğu Getir ve BiTaksi’nin kurucusu Nazım Salur oldu.

İnsan ve Marka; farklı kurumların işveren markası hikayelerini, kurum kültürüne dair yaklaşımlarını, iyi uygulamalarını bu markaların kendilerinden sunuyor. Diğer yandan bu konularda katkı sağlayabilecek danışmanlar, girişimciler, profesyoneller ya da kişisel hikayesiyle renk katacak yetenekler ile röportajlar gerçekleştiriliyor.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle bu yıl online düzenlenecek olan İnsan ve Marka 2020 etkinliğinde iş dünyasının birbirinden önemli isimleri yer alıyor.

Ezber Bozan Bir Kurum Kültürü: Getir

“Kendini sürekli öğrenmeye adamış yetenekli insanlar, aslında işini iyi yaparlar.”

Waytosay Kurucu Ortağı Seda Hoşel Kiraz’ın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide Getir ve BiTaksi’nin kurucusu Nazım Salur; Getir’in sıra dışı hikayesini, kalıpların dışına çıkan bir kurum kültürü yaratmanın inceliklerini, girişimcilik ve geleceğin iş yaşamı gibi konulardaki sıra dışı görüşlerini anlattı.

Financial Times’a verdiği röportajda dikkat çeken “Tembelliği demokratikleştiriyoruz” sözlerine de değinen Salur, “Aslında Getir ürün satıyor gibi gözükse de aslında zaman satıyor. Zamanı size bırakarak bir kolaylık satıyor. Bu tembellik lafı da ‘tembellik etme dersine çalış’ gibi bir laf. Halbuki tembellik kötü bir şey değil. Kötü gibi algılansa da insan bir robot değil sürekli çalışacak bir şey değil. Kısa nadastır tembellik. Çıktığınızda daha verimli olursunuz.” dedi.

Getir’in geleceğine yönelik soruya ise Salur, “Getir’i satmayı düşünmüyoruz. Kurucu ekibin çoğunluğu kaybedeceği bir şekilde satmayı düşünmüyoruz. Getir’i büyütebildiğimiz kadar büyütmeyi, yurt dışına açmayı, birçok ülkede var etmeyi hedefliyoruz. Dünyadaki gelişmeler ve rekabetin şekillenmesi bunu gösterecek bize. Ama hedefimiz nakide dönüp, onu bankaya götürüp, tatile çıkmak değil. O beni mutlu edecek bir şey değil ona söyleyebilirim. Sağlığımız yerinde oldukça bu işi büyüterek devam ettirmek istiyoruz. Amaç bu” yanıtını verdi.

Girişimcilik ve iş dünyasına yönelik görüşleri kadar pandemi süreçlerine yönelik merak edilen sorulara da yanıt veren Nazım Salur’un röportajları ve çok daha fazlası insanvemarka.com linki üzerinden izlenebilir.