Markaların LinkedIn Kullanımı

İş dünyasının sosyal medyada kullandığı en önemli mecralardan bir tanesi olarak kabul edilen LinkedIn, son dönemin en dikkat çekici seçeneklerinden bir tanesidir. Gerek kurumsal oluşumlar gerekse de iş dünyasının önemli isimleri LinkedIn tercihi ile daha kaliteli bir etkileşime olanak sağlar. Peki, LinkedIn konusunda bu denli yoğun talebin ortaya çıkmasının altında neler var? İş dünyasında kullanılan LinkedIn ile alakalı en özel bilgilere ulaşmaya hazır olun!

LinkedIn Aslında Ne?

2003 yılında iş dünyasında faaliyet gösteren kurum, kişi ve oluşumların yer alması adına kurulan platform, sosyal bir mecra olarak kabul edilmektedir. Instagram ve Facebook’tan çok da farksız olmayan LinkedIn’i diğerlerinden ayıran özelliği daha kurumsal bir niteliğe sahip olmasıdır.
Kullanıcıların ücretsiz bir şekilde üye oldukları ve diğer paydaşlarla etkileşime geçtikleri bu platformda zaman zaman iş – personel bulma çözümlerinden de yararlanmak olasıdır. Peki, bir markanın ya da iş dünyasından birinin LinkedIn kullanmasında ne tür geçerli nedenler vardır? Bu konuda bütün detaylara ulaşmanızı sağlayacak bir rehber içerikle karşınızdayız!

Kurumsal Kimliği Yansıtmada Önemlidir

Kurumsallık vurgusu yapmak isteyen pek çok marka için LinkedIn çözümlerine başvurulması muhtemeldir. Bir web sitesi tasarlamak ya da farklı bir şekilde kurumsallığı yansıtmak yerine LinkedIn tercihinden söz edilebilir. Peki, kurumsallığı yansıtmak adına LinkedIn’de neler yapılması gerekir?
Firmaların daha kaliteli bir performans sergilemesi adına profilin tam anlamıyla doldurulması şarttır. Nitekim profildeki bilgilerin tam anlamıyla doldurulması hem potansiyel iş ortaklarına hem de tüketicilere marka hakkında bilgiler verir. Üstelik LinkedIn’in kullanıcılar gözündeki önemi dikkate alındığında kurumsal bir çözüm üretmek hayli değerlidir.

Siz de kurumsal bir marka yaratmak ya da bireysel olarak iş dünyasının kalbinde yer almak adına bu çözüme başvurabilirsiniz. İş dünyasında olup bitenleri takip edebileceğiniz bu platformda size özel çözümler ve kaliteli seçenekler bulmanız mümkün!

Fotoğraf: unsplash

Pazarlama İmkanlarına Ulaşabilirsiniz

LinkedIn kullanmak sadece bir sosyal medya platformunda yer almak olarak değerlendirilmemelidir. Zira platform, iş dünyasının kalbinin attığı yer olması nedeniyle pazarlama imkanlarına da fazlasıyla olanak sağlar. Aynı sektörde faaliyet gösteren markaların yanı sıra birbirine ürün tedarik eden markaların da LinkedIn’de yer alması pazarlama anlayışının çeşitlenmesine olanak sağlar. Bu kapsamda oldukça değerli çalışmaların gerçekleştirildiği LinkedIn’de yer almak markaların satışları için de önemlidir.

Markaların video, görsel ve yazılı açıklamalar paylaşarak ürünlerine dair bilgiler paylaştıkları bu mecrada siz de markanızın ürünlerini ön plana çıkarabilirsiniz. Böylelikle yeni ya da uzun süredir satıştaki ürünlerin markalar tarafından fark edilmesi sağlanır. Markanızın ürünlerini tanıtmak adına çok ciddi meblağlar ödemek yerine LinkedIn tercihinde bulunmak sizin için de oldukça avantajlı olacaktır.

LinkedIn Grupları ile Yeniliklere Kapı Aralayın!

LinkedIn grupları, yeniliklere kapı aralamak konusunda en özel seçeneklerden bir tanesidir. Sosyal medya gruplarından çok da farklı olmayan bu grupların temelinde aynı amaç peşinde olan kimselerin bir araya gelmesi söz konusudur. Peki, LinkedIn grupları ile alakalı ne tür avantajlarla karşı karşıya kalabilirsiniz?

Marka Farkındalığı ve Bilinirliği Artar

LinkedIn gruplarında yer alan markaların elde edeceği en büyük avantajlardan bir tanesi de marka bilinirliğinin artmasıdır. Bu kapsamda bir markanın LinkedIn gruplarında yer alarak daha kaliteli bir deneyime kapı aralamaları söz konusudur. Siz de markanızın kalitesini ön plana çıkarmak adına LinkedIn gruplarında yer alabilirsiniz.

Markanızın başka firmalar tarafından tanınması ve yeni iş birliklerine kapı aralaması adına başvurabileceğiniz bu çözümle en özel seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Özellikle yeni kurulmuş firmaların tercihi olan bu seçenekle siz de hemen kaliteli sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İş Dünyası ile Alakalı Güncel Bilgilere Ulaşabilirsiniz

İş dünyasından güncel bilgilere ulaşmak ve yeniliklerin farkına varmak adına LinkedIn grupları oldukça önemlidir. Bu nedenle de gerek bir marka gerekse de birey olarak gruplarda yer almaya özen göstermelisiniz. Peki, bu konuda sizi bekleyen en önemli seçenekler nelerdir?

Anlık paylaşımları görüntüleyerek bilgi akışını görüntüleyebileceksiniz. Yenilikleri hızlı bir şekilde öğrenmenin sonucu olarak yeni durumlara adaptasyon seviyenizi de arttırabileceksiniz. Özellikle dijital dünyanın en değerli yanı olan hızlı adaptasyon sayesinde kaliteli sonuçlara ulaşmanın ayrıcalığını fazlasıyla yaşayacaksınız.

Markanızı Globalleştirebilirsiniz

Markanızın global bir kimliğe ulaşması adına LinkedIn gruplarının çok değerli olduğunu ifade edebiliriz. Nitekim sadece Türk markaları değil dünyanın farklı ülkelerinden markalar vardır. Bu da daha önce ifade ettiğimiz pazarlama araçlarının daha etkin kullanımı ile benzeşen bir yöndür.
Markanızın global pazarlara taşınması ve yeni bir güç oluşturması adına kesinlikle LinkedIn gruplarına bir göz atmalısınız. Bu nedenle de dijital dünyanın en önemli platformlarından bir tanesi olan LinkedIn’i mutlaka kullanmalısınız. Markanız için oldukça özel bir seçenek olan LinkedIn bu yönüyle oldukça avantajlı bir seçenektir. Bu seçeneği kullanmanın ayrıcalıklarına kapı aralayın!

Kimler Kullanmalı?

LinkedIn kullanımının gün geçtikçe artış göstermesi aslında geri kalan 18 yılda ne denli büyük bir gelişme kaydettiğini de gösteriyor. Toplam kullanıcı sayısı 630 milyon olan LinkedIn’in aylık aktif kullanıcı sayısı yaklaşık 303 milyon olarak tahmin ediliyor. Bu kapsamda çok ciddi bir mecra olarak olarak kabul edilen LinkedIn’i kullananların çok büyük bir kısmı bireysel kullanıcılar. Ancak marka olarak da bu mecrayı kullananların sayısının azımsanmayacak ölçüde olduğunu ifade edebiliriz.

Siz de bir marka olarak LinkedIn’de yer almak istiyorsanız zaten katbetmeden harekete geçmelisiniz. LinkedIn kullanarak yakalayacağınız avantajlarla dijital dünyanın en güçlü oluşumları arasında yer alabilirsiniz. Ancak bu yöntemi denemek istediğinizde LindedIn profilinizin nasıl olması gerektiği konusunda da titiz çalışmalar yapmanız gerektiğini unutmamalısınız!