Türkiye’nin en büyük platformlarından bir tanesi olan Yemek Sepeti muhtar oyunu ile yeni bir pazarlama stratejisini devreye sokuyor. Yemek ve tatlı siparişi dendiğinde akla gelen ilk seçenek olan Yemek sepeti oyun olarak adlandırılan yarışta neyi amaçlıyor? Kullanıcıları neler bekliyor? Gelin hep birlikte bu sorulara cevap bulalım!

Bilindiği üzere Yemek Sepeti insanların karınlarını doyurmak ve tatlı krizlerine son vermek adına sipariş verdikleri bir platform olarak biliniyor. Oyunlaştırma olarak bilinen stratejisi ile yemek kokuları evinizi sararken aynı zamanda lezzet dolu yarışmalarda sizlerle oluyor. Özellikle çok sipariş veren kullanıcıların birbirleri ile yarışmasını sağlayan bu sistemde amaç daha çok sipariş verilmesini sağlayarak satış rakamlarını da arttırmayı amaçlıyor.

Muhtarlık Oyununda Neler Var?

Muhtarlık oyunu kullanıcıların bulundukları bölgede hem kendilerini ön plana çıkarabildikleri hem de sipariş verdikçe puanlarını arttırabildikleri bir sistemdir. Elbette burada puan kazanmanıza katkı sağlayan öncelikli şey siparişiniz ve tutarıdır. Yüksek tutarlarda ve sık sık sipariş vermek sizi muhtar olmaya bir adıma daha yaklaştırır. Oyunun belki de en can alıcı ama gözden kaçan yeri de yorum ve puanlamalardır. Siparişleriniz tamamlandıktan sonra deneyiminizi diğer kullanıcılarla paylaşmanız puanlarınızı yükseltecektir.

Yemek Sepeti tarafından geliştirilen muhtar oyunu ile alakalı ön plana çıkabilmenin bazen ‘şans’ konusunun da ön planda olduğunu ifade etmek gerekiyor. Zira kullanıcı sayısının yoğun olduğu ve çok sipariş veren mahalle sakinlerinin bulunduğu muhitte oturuyorsanız muhtar oyununda ön sıralarda yer almak adına ciddi çaba sarf etmeniz gerekir. Her an her saniye güncellenen muhtarlık listesinde ön sıralara çıkmak için toplamda 1 milyondan fazla adayın sizinle yarıştığını bilmelisiniz.

Muhtar Oyunu Neden Önemli?

Yemek Sepeti satış grafiklerinin yukarı yönlü hareket etmesini sağlamak adına etkin çaba sarf ederken kullanıcı deneyiminin de iyileşmesine oldukça önem veriyor. Bu anlamda hiç bilmediğiniz bir lokasyonda yemek siparişi vermek istediğinizde sadece puanlamalara bakarak hareket etmek istemeyebilirsiniz. Çevrenizde o civarda yaşayan birileri de yoksa daha önceki siparişleri ile dikkat çekmiş muhtarın seçimlerini dikkate alabilirsiniz.

Muhtarın hem bölgede yoğun sipariş vermiş olması hem de en lezzetli mekanları artık tanıyor olması sizler için çok iyi bir gösterge olacaktır. Lezzetsiz yemeklere para ödemek veya ağız tadınıza uygun olmayan seçimleri yapmak sizin için ciddi bir kayıp olacaktır. Bu nedenle muhtar seçimlerine önem vererek hareket edebilirsiniz.

Muhtar Oyunu Görevleri

Muhtar oyununda ön sıralara gelmek için çaba sarf ederken belirli görevleri tamamlayarak da yarıştan zevk almanız sağlanıyor. Ödeme seçeneklerini çeşitlendirmek, farklı mutfaklardan lezzetler denemek veya aynı mutfağı defalarca kez tercih ederek alacağınız rozetler sizin için adeta yarışı kızıştıran unsurlar oluyor. Her rozet için elde ettiğiniz kazanım gösterilirken rozeti kazandığınızda simge birden renkleniveriyor.

Kazanmadığınız rozetlerde ilerlemeyi gösteren rakamları gözlemlerken genellikle soluk renkte tekdüze simgeler ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Toplamda 100’ü aşan görevleri yerine getirdikçe yarışmanın daha da kızıştığını gözlemlerken bu yarışın hiç sona ermediğini de vurgulamak gerekiyor. Yani muhtar olduğunuz bir akşamın sabahına muhtar olmadan uyanabilirsiniz. Çünkü rakipleriniz asla durmuyor!

Rozetler Ne Anlama Geliyor?

Muhtar Oyunu kapsamında sizlerin karşısına çıkacak olan rozetlerin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız gelin bu detaylara daha yakından bir göz atalım! Böylece her kazandığınız rozette bu neymiş sorusunu sormak durumunda kalmayacaksınız!

Mahalleyi Doyurdum: Oyun başlangıcından itibaren 50 sipariş verdiğinizde bu rozeti kazanabilirsiniz. Bu rozet için hangi mutfakları tercih ettiğinizin önemi yoktur.

Üçlük: Aynı gün içerisinde üç farklı öğünde yemek sipariş edenlere verilen bu rozet dışarıdan yemek sevenlerin çok hızlı bir şekilde kazanabileceği ödül anlamına geliyor.

Bi’ Buçuk: Kebap & Türk mutfağından verilen 10 siparişte kazanabileceğiniz bu rozet Yemek Sepeti Muhtar Oyununun en özel rozetlerindendir.

Dünya Vatandaşı: Siparişlerinizde 10 farklı mutfağı tercih ettiğinizde dünya vatandaşı rozetini kazanabilirsiniz.

Süperstar: 30 günde toplam 60 sipariş verenler Süperstar rozetini kazanabilmektedir.

Kristof Kolomb: Kristof Kolomb gibi bir gezginseniz ve toplamda 25 farklı restorandan sipariş verdiyseniz bu rozeti kazanmanız oldukça kısa sürecektir.

Göçebe: Üç farklı şehirden sipariş verdiğinizde bu rozet sizlerin olur.

Erkenci: Sabah 07.00 ila 11.00 arasında 5 farklı sipariş verdiğinizde gerçekten de erkenci olduğunuzu kanıtlayacak ve bu rozete sahip olacaksınız.

Gece Kuşu: Gece 22.00 ila sabah 07.00 arasında 5 sipariş verdiğinizde Gece Kuşu olmaya hak kazanırsınız.

Yukarıdaki rozetler ve çok daha fazlasının yer aldığı Yemek Sepeti platformunda rozetleri kazandıkça bir sonraki rozet için heyecanlanmaya başlayacaksınız. Kademe kademe açılan rozetler sizin sayfanızda sıralanacak ve renkleri ile gözlerinizi kamaştıracak. Siz de bu harika yarışa katılarak yemek siparişlerinizin çok daha keyifli olmasını sağlamak için hemen harekete geçin. Siz karnınızı doyururken rozetleriniz de profilinizde parıldamaya başlasın.

Muhtarlar Hangi Sıklıkta Belirleniyor?

Muhtarlık yarışı her hafta toplanan puanlar üzerinden gerçekleştirilirken adayların muhtar olabilmek adına 7 günlük süreçte büyük çaba harcaması gerekiyor. Pazartesi günü başlayan ve Pazar gecesi sona eren yarışta muhtar olanlar 1 hafta boyunca bu unvanı taşıyor. Sonraki haftada puanlarını toplayamayan ve yarışta geri kalan adaylar muhtarlığı devredebiliyor. Ancak puanlarınız oldukça fazlaysa ve sizi geçebilecek bir rakibiniz yoksa uzun süre boyunca muhtar kalabilirsiniz.
Damak tadına güvenen ve kendini gurme olarak kabul eden kimselerin muhtarlık elde ederek diğer kullanıcıları yönlendirmesi oldukça önemli oluyor. Siz de bu yöntemle hem adınızdan hem de damak tadınızdan söz ettirebilirsiniz.

Muhtarlık Oyunu Yarışı Daha da Kızışacak!

Oyunlaştırma stratejisi sayesinde insanların daha fazla oranda sipariş vermesini sağlayan Yemek Sepeti, bu projeyi kendi iç yapısında geliştirirken her geçen gün farklı adımlar atarak kaliteyi zirveye çıkarmaya odaklanıyor. Bu anlamda pazarlama noktasında çeşitliliğin arttırılması sayesinde satışların da yükseleceği tahmin ediliyor.

Yemek Sepeti; rozet sayısında 100’ün üzerine çıkılmış olsa da bu durumu bir sınır olarak kabul etmiyor. Her geçen gün daha da yükselecek olan bu seviye sayesinde kullanıcı deneyimi üzerinde de olumlu etkiler ortaya çıkarılması sağlanacak. Şu anda herkesin aynı seviyede katılabildiğini belirten şirket yetkililerine göre ilerde farklı seviyeler ile yarışın kızıştırılması gündeme gelecek.

Yemek Sepeti Muhtar Oyunu Avantajları

Şirket tarafından bakıldığında satışların adeta patlama yapması olumlu olarak kabul edilirken uygulama içerisinde yorum ve puanlamaya daha çok önem verilmesi ve kullanıcıların yanı başlarındaki restorandan sipariş verirken dahi Yemek Sepeti tercihinde bulunmaları önemli oluyor.

Kullanıcılar tarafından bakıldığında oyunun yanı sıra yorumlarına güvenilen kişilerden tavsiye almak önemli oluyor. Zira geçmişte daha önce hiç sipariş verilmemiş bir restorandan sipariş oluşturulurken çekincelerin ortaya çıkması söz konusu olabiliyordu. Genel anlamda iki taraflı bir kazanç olan Muhtar Oyunu ile siz de kazanmaya başlayabilirsiniz.