2001 yılında küçük bir ofiste başlayan Yemek Sepeti’nin serüveni tüm hızıyla devam ediyor. Küçük bir girişimken markalaşmanın önemini kavrayan Yemek Sepeti, halen markalaşma adına ve kullanıcıların odağında olmak için birçok girişimlerde bulunuyor. 2015 yılında DeliveryHero tarafından 589 milyona satın alınarak, CEO’luk görevine devam eden Nevzat Aydın halen Yemek Sepeti için birçok usta işe imza atıyor.

Yemek Sepeti sadece yemek siparişi verilen platform olarak anılmak istemiyor. Kullanıcıların eğlenebildiği, ödüller kazanabildiği bir ortam yaratmak için çalışıyor. Daha önce bünyesinde geliştirdiği yemek siparişlerinde rozet kazanma, en çok sipariş verenin bölgesinde muhtar olması gibi özellikler bunun en büyük kanıtı. Şimdi ise kullanıcıların sosyal medya hesaplarından paylaşacakları #AcıktırBeni hastagiyle yeni bir kampanyaya imza atıyor.

Yemek Sepeti #AcıktırBeni Nedir?

Yemeksepeti #AcıktırBeni kampanyasıyla birlikte kullanıcıların sosyal medya ağlarında Yemeksepeti ile etkileşimde bulunarak, ödüller kazanmasını hedefliyor. #AcıktırBeni kampanyası için Edis ve Büşra Develi ile yola çıkan Yemeksepeti, kullanıcıların gönderdiği paylaşımlar arasından kazanan 6 kişiye Edis ve Büşra Develi ile siparişlerini teslim edecek. Ayrıca paylaşımlar arasında şanslı 2 kişiye ise 18.250 TL değerinde 1 yıllık Yemeksepeti hediye çeki verecek. 9 Temmuz ve 31 Temmuz tarihleri arasında devam edecek olan #AcıktırBeni kampanyasını Yemeksepeti’nin Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarından takip etmek mümkün.

yemek sepeti

Yemek Sepeti #AcıktırBeni Kampanyası Nasıl Çalışıyor?

Şimdiden kullanıcılar tarafından rağbet gören bu kampanyaya birçok yolla katılmak mümkün. Kullanıcılar çektikleri yemek videosunu veya fotoğrafını Facebook, Twitter ve İnstagram üzerinden #AcıktırBeni hastagi ve @yemeksepeti etiketiyle paylaşarak yarışmaya katılabiliyor.  Kullanıcılar tarafından gönderileren fotoğraf ve videolar arasından seçilecek şanslı kişilere ise ödülleri teslim edilecek.

Yemek Sepeti #AcıktırBeni Reklam Filmi

Youtube aracılığıyla yayınlanmaya başlayan #AcıktırBeni reklam filmi, kullanıcılar tarafından olumlu yorum almaya devam ediyor. Birçok gıda reklamına atıfta bulunarak hazırlanan reklam filminde rolleri Edis ve Büşra Develi paylaşıyor. Yemeksepeti #AcıktırBeni kampanyasının reklam filmi için ajans olarak TBWA, prodüksiyon olarak NORR Film ve müzikte ise Jingle House tercih etti.

Kampanyanın Yaratıcısı ve Reklam Yüzleri Ne Diyor?

#AcıktırBeni kampanyası ile sosyal mecrada gündeme oturan Yemeksepeti’nin CEO’s Nevzat Aydın, “Biz hiçbir zaman sadece yemek siparişi verilen bir platform olmadık. Yemekle birlikte eğlenceyi de servis ettik. Günümüz teknoloji çağının tüketicisi hepimizden zeki ve farklı bir mizah anlayışına sahip. Biz de interaktif işleri zeki ve farklı bir mizah anlayışıyla kurgulamayı çok seviyoruz. Ünlü iş birliğini sıra dışı bir yaklaşımla ele aldığımız #AcıktırBeni kampanyası ile kullanıcılarımıza yine benzersiz ve unutulmaz bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz.” diyerek kullanıcı odaklı bir marka deneyimi için çalıştıklarını dile getiriyor.

Kampanyanın baş rollerini paylaşan Edis ve Büşra Develi de #AcıktırBeni için heyecanlarını paylaşarak güzel bir işte bir araya geldiklerini dile getiriyor.

Edis, “Yemeksepeti benim için sadece yemek siparişi verdiğim bir platform değil, aynı zamanda keyifli ve eğlenceli işlerini beğenerek takip ettiğim bir platform. Yemeksepeti’ninsıradışı ve farklı bir tarzı var ve ben bunu çok seviyorum. Yemeksepeti kullanıcıları için kurye olmak sadece kullanıcılar için değil benim için de enteresan bir deneyim olacak.”

Ayrıca Büşra Develi ise, “Bir gün kurye olacağımı hiç düşünmemiştim, inanılmaz eğlenceli olacak. İyi motor kullanırım ama bakalım adresleri kolay bulabilecek miyim? Kullanıcılarla birebir etkileşimde olacağım için çok eğlenceli diyaloglarımız olacağına eminim.” Diyerek kampanya için heyecanlı olduklarını belirttiler.

yemek sepeti reklam

Yemek Sepeti #AcıktırBeni Kampanyası ile Neyi Hedefliyor?

Müşteri deneyimini en üst düzeye taşımak için her geçen gün yeni çalışmalar ortaya koyan Yemek Sepeti #AcıktırBeni kampanyası ile de kullanıcı odaklı ve kullanıcıların doğrudan katıldığı bir iş ortaya koyuyor. Ayrıca bu kampanya ile dijital pazarlama alanında önemli bir yer tutan şirketin sosyal medya hesaplarının da bilinirliğini artırarak, kullanıcılarla doğrudan bağlantı kuruyor. Böylelikle kullanıcıların memnuniyet, şikayet, isteklerini yakın zamanda artan takipçi sayısı ile görmemiz daha da kolay hal alacak. Ayrıca sosyal medya ağlarındaki etkileşim oranını da artırarak, gelecekteki kampanyaları kullanıcı analizlerinden sonra şekillendirebilecektir.

Yemek Sepeti Acıktır Beni Kampanyasına Nasıl Katılabilirsiniz?

Acıktır beni kampanyasına katılmak ile ilgili detayları aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Kampanya ile ilgili detaylar için: acıktır beni